1. Ta strona korzysta z ciasteczek. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich przechowywanie. Czytaj więcej

Pytania na temat organizacji

Dyskusja w 'Los Santos Police Department' rozpoczęta przez użytkownika Rex, 16 maja 2017.

1. Rex

Rex Police Department Beta tester

Docenione treści:
    155

2. Olmen

Olmen

Docenione treści:
    0
    Gdzie wcześniej prowadziłeś tego typu frakcję?

3. Rex

Docenione treści:
    155
    Kilka lat na rp-pl (SAMP).

4. V3RSO

V3RSO

Docenione treści:
    8
    1. Jak widzisz organizowanie rozgrywki? Jak wiadomo w LAPD codziennie prowadzone są odprawy przed każdą zmianą. Na owych odprawach przydziela się patrole jak i przekazuje najważniejsze informacje o przestępcach. Będzie coś w ten deseń?
    2. Na jakie wydziały kładziesz nacisk od samego startu? Wiadomo, że nie powinno stawiać się wszystkiego na raz.
    3. Stawiasz na klimat czy grę "krawaciarską"? Chodzi tutaj o podejście do ludzi i to czy będziesz ich karał za wszelkie przewinienia, czy jednak będziesz przymykał oczy na niektóre przewinienia.
    4. Będziesz pozwalał nielicznym na granie skorumpowanych?

5. Rex

Docenione treści:
    155
    1. Nie tylko w LAPD są odprawy, w każdym normalnym systemie policyjnym/mundurowym/rządowym/korporacyjnym/firmowym istnieją odprawy, przybierają one różne formy. Każdy wydział LSPD działa w zamkniętym gronie. Dlatego też każda jednostka będzie miała swój indywidualny system odpraw. Odprawa nie będzie polegała na zwołaniu całego LSPD do jednego pomieszczenia i pierdolenia o szopenie. Schemat (tutaj podaję dla patrolu akurat) jest dość prosty: najważniejsze informacje z poprzedniej zmiany (tutaj akurat z zeszłego dnia), najbardziej poszukiwane pojazdy i osoby, przydział sektorów patrolowych, inne informacje. Wszystko powinno zająć maksymalnie 15 minut. Dla patrolu będziemy starali się robić codziennie odprawy. W LSPD rozgrywka sama się organizuje ze względu na charakter organizacji, wystarczy znaleźć ludzi którzy czują ten klimat.

2. Dobrze rozwinięty patrol (który większość błędnie traktuje jako drogówkę), wsparcie powietrzne i detektywi. To według mnie są podstawy bez których LSPD nie może normalnie funkcjonować.

3. Nie rozumiem za bardzo pytania. Na pewno nie będę pozwalał na puszczanie ludzi wolno za posiadanie broni czy znaczącej ilości narkotyków dla pseudo klimatu. Nie wiem co definiujesz jako 'niektóre przewinienia', więc ciężko się określić. Ja osobiście wolałbym aby takie sprawy działy się po prostu na płaszczyźnie IC z zachowaniem odpowiedniego realizmu.

4. Nie, ponieważ jakieś 99% graczy nie potrafi tego grać i mam z tym złe doświadczenie. Jeżeli będę miał chętnych do grania jako wydział wewnętrzny to pomyślę. Na obecną chwile nie chce mi się kontrolować tego w sposób IC (a inne rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje), więc ograniczam w sposób OOC.

6. V3RSO

V3RSO

Docenione treści:
    8
    Chodzi tutaj o to czy jesteś w stanie przymykać oczy na takie rzeczy jak na przykład nieuzasadnione pobicie podejrzanego, który swoimi czynami wpłynął na psychikę funkcjonariusza czy też głupie odpuszczanie mandatu bądź przymykanie oka na pomniejsze zbrodnie.

Last edited: 22 czerwca 2017
  7. Rex

Docenione treści:
    155
    Tak

V3RSO lubi to.
  8. V3RSO

V3RSO

Docenione treści:
    8
    Co z komunikacją? Wszystko kodami czy zezwalasz na pisanie słowne?

9. Rex

Docenione treści:
    155
    Mieszanina kodów z pisaniem słownym, aby ta komunikacja wyglądała naturalnie, a nie jak prowadzona przez fana radiotelefonii.

Last edited: 24 czerwca 2017
    V3RSO lubi to.
  10. franc pio

franc pio

Docenione treści:
    41
    A mi się wydaję, że rezygnacja z komunikatora to dobry pomysł. Zwiększy to sprawność i czas reakcji LSPD. Genialne podejście socjologiczne, pozdrawiam lidera.

Katsuru i Nicziro lubią to.
  11. Kanonier Vierbein

Kanonier Vierbein Beta tester

Docenione treści:
    26
    Grałem na projektach, gdzie na tsie się nie grało - spoko, nikt nie posądzał o MG (no prawie, zdarzały się wyjątki) ale jak dla mnie na +++

Amazur i franc pio lubią to.
  12. akcza

akcza

Docenione treści:
    2
    W sumie dziwna decyzja, że odchodzisz od komunikatorów głosowych, bo przy akcjach dynamicznych wydaje się być to rzecz niezbędna, ale zobaczymy. Pewnie; sam też grałem na projektach kilka lat temu gdzie nie korzystaliśmy z komunikatorów, ale jak już zostały wprowadzone to wszystko automatycznie funkcjonowało bardziej sprawnie.

13. AzotoN1

AzotoN1 Developer Beta tester

Docenione treści:
    113
    Temat wałkowany 500 tysięcy razy. VOIP nie będzie i kropka. Czy ktoś gdzieś zaznaczył, że funkcjonariusze nie będą mogli korzystać z Discorda?

14. ptasioR

ptasioR Police Department

Docenione treści:
    0
    TEAMSPEAK PRECZ! TEAMSPEAK GO HOME!

15. Rex

Docenione treści:
    155
    Temat nazywa się "Pytania na temat organizacji" a nie "Dyskusja czy Teamspeak powinien być używany w LSPD- wady i zalety". A odnoszę wrażenie, że w tą stronę to zmierza.

Zachęcam do zamieszczania PYTAŃ, odpowiem tak szybko jak to możliwe.

Wiesiu lubi to.
  16. Szychu

Szychu Opiekun organizacji porządkowych Gamemaster Donator

Docenione treści:
    26
    Informacja ode mnie.
    Każde kolejne pytanie poruszające kwestię komunikatora głosowego, we frakcji zarządzanej przez @Rex, spotka się z niespodzianką :)

Witkas, Karbon oraz Wiesiu lubią to.
  17. Kubero

Kubero

Docenione treści:
    5
    Planujecie jakąś specjalną jednostkę do pościgów, czy raczej niepotrzebne?

Last edited: 20 lipca 2017
  18. Rex

Docenione treści:
    155
    Nie. Może w przyszłości powstanie coś na wzór Traffic Division, która nie będzie konkretnie do pościgów, ale zajmie się ogólnie sprawami Ruchu Drogowego, tj. interwencją przy wypadkach, ustalanie sprawcy wypadku, śledztwa w sprawie kradzionych aut, śledztwa w sprawie ścigantów, organizowanie objazdów przy wszelkiego typu eventach i sytuacjach wyjątkowych. Na razie nie ma sensu tworzenie takiej jednostki.

Nicziro lubi to.
  19. Kubero

Kubero

Docenione treści:
    5
    Gdyby powstało coś takiego jak tu napisałeś to ja jestem chętny

20. usa

usa

Docenione treści:
    4
    Będzie prowadzona jakaś akademia IG?

Poleć tę stronę